web analytics

Naszym klientom zapewniamy wsparcie po okresie gwarancji. Oferujemy:

- regulację stolarki

- wymianę uszczelek

- montaż nawiewników.

 

NAWIEWNIK

Nawiewnik jest to proste urządzenia przeznaczone do kontrolowanego napływu świeżego powietrza zewnętrznego. Zapewniają nam one w sposób skuteczny zdrowe warunki klimatyczne w pomieszczeniach które użytkujemy.
Ze względu na sposób sterowania dzielone są na:

  • nawiewniki ciśnieniowe sterowane manualnie – wyposażone w przysłonę za pomocą, której zmieniamy manualnie wydajność nawiewnika
  • nawiewniki ciśnieniowe automatyczne – wyposażone w automatyczną przepustnicę, która samoczynnie reguluje ilość dostarczanego powietrza. Jednocześnie użytkownik ma możliwość manualnego przymknięcia i otwarcia przysłony
  • nawiewniki higrosterowane – zamykają i otwierają się samoczynnie pod wpływem wartości wilgotności względnej powietrza wewnątrz pomieszczenia

 

WENTYLACJA, A PLEŚŃ I ZAGRZYBIENIE

Wentylacja jest to wymiana zużytego i zanieczyszczonego powietrza (w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz wszelkich innych) na świeże dostarczone z zewnątrz. Dlatego też każdy budynek mieszkalny czy też użyteczności publicznej powinien porostu „oddychać”.

Wentylacja powinna spełniać kilka warunków:

  • musi być ciągła, pracować podczas naszej nieobecności
  • obsługiwać każde pomieszczenie, zapewniając stałą wymianę powietrza
  • zapewniać możliwość regulacji w zależności od zapotrzebowania

Dobre samopoczucie zależy w znacznej mierze od jakości powietrza w naszym otoczeniu. Jest to jeden z powodów, dla którego instaluje się ciśnieniowe nawiewniki powietrza. Pomieszczenia które na co dzień użytkujemy, pozbawione prawidłowo działającej wentylacji stwarzają idealne podłoże do wzrostu wilgoci a, co za tym idzie do rozwoju pleśni i grzyba. Mają one destrukcyjny wpływ na stan techniczny budynków i są odpowiedzialne za wiele skutków negatywnych dla naszego zdrowia takich jak alergie, uczucie zmęczenia, bóle głowy, choroby dróg oddechowych itp.. Można zlikwidować te problemy lub im zapobiec montując nawiewniki powietrza. Biorąc pod uwagę warunki klimatyczne w pomieszczeniach w których egzystujemy musimy rozważyć korzyści płynące z użytkowania ciśnieniowych nawiewników powietrza. Zasadniczą zaletą, a zarazem przewagą nawiewnika ciśnieniowego, nad nawiewnikiem higrosterowanym jest to, że dostarcza on świeże, a co za tym idzie usuwa zużyte powietrze bez względu na poziom wilgotności wewnątrz pomieszczenia. Mówiąc inaczej zapobiega, a nie działa po fakcie.

Co jaki czas należy wymieniać uszczelki okienne?

Uszczelki okienne powinno wymieniać się co 6-7 lat. Uszczelki zużywają się w czasie eksploatacji okien i jest to spowodowane zarówno działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, słońce, czy mróz , jak i brakiem odpowiedniej konserwacji.

Co trzeba wiedzieć, aby wymienić uszczelkę do okien?

Najprościej jest sprawdzić na jakim profilu zrobione są okna np. Aluplast lub Veka. Należy znać producenta profili okiennych, nie mylić z producentem okien.
Najbardziej popularni producenci profili okiennych to: Aluplast, Veka, Gealan, Kbe, Salamander, Kommerling, Plustec, Roplasto, Plastmo, itp.

Gdzie znaleźć informacje o producencie profili okiennych?

Informacja taką można znaleźć w umowie kupna okien lub na karcie gwarancyjnej.

Co jeżeli nie znamy producenta profili?

Pozostaje nam tylko wyciągnąć kawałek starej uszczelki z ramy i skrzydła okna , i na jej podstawie dobrać nową uszczelkę lub zamiennik.

Rama okna – część okna na stałe zamocowana w murze

Skrzydło okienne – część okna, która się otwiera

Czy na ramie i skrzydle okiennym są zawsze takie same uszczelki?

Jest to uzależnione od producenta, np Aluplast czy Veka używają innej uszczelki na ramie i skrzydle okna, natomiast np. w profilach Panorama uszczelki na ramie i skrzydle są takie same.

Jak dobrze dobrać uszczelkę jeżeli nie znamy producenta profili?

1. Wyciągnąć kawałek starej uszczelki z ramy i skrzydła okiennego.
2. Zmierzyć szerokość i wysokość „dzióbka”, który wciskany jest w rowek montażowy
3. Zmierzyć wysokość i szerokość profilu uszczelki ( górna część)
4. Wizualnie dobrać uszczelkę z naszego katalogu i porównać wymiary

uszczelka

Czy lepiej kupić oryginalną uszczelkę, czy jej wyższy zamiennik?

Uszczelkę powinno wymienić się na taką samą jaka jest w oknie, ponieważ gwarantuje to odpowiednie jego funkcjonowanie. Zamiennika można użyć w przypadku gdy oryginalna uszczelka nie jest już produkowana lub profile z jakiegoś powodu się wypaczyły i uszczelka ma za niski profil aby uszczelnić połączenie między skrzydłem i ramą.

Przekroje uszczelek. Uszczelki w kolorze czarnym i szarym.

przekroje