web analytics

Bramy garażowe rozwierne

Bramy garażowe rozwierne to tradycyjne zamknięci otworu wjazdowego garażu lub innych obiektów gospodarczych, magazynowych czy usługowych. Brama wykonana jest w konstrukcji z ocynkowanych kształtowników zamkniętych, natomiast poszycie wykonane jest z blachy stalowej powlekanej w dowolnym kolorze z palety RAL dostępnej w ofercie. W bramach dwuskrzydłowych firmy LEGBUD GARGULA istnieje możliwość stosowania szeregu opcji dodatkowych, dzięki którym każdą brame można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

rozwierna

W tych bramach płaszcz prowadzony jest pionowo, dzięki czemu zostaje nawijany na wał. W przypadku małych garaży ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ bez problemu można zaparkować tuż przy bramie wjazdowej do garażu. Płaszcz takiej bramy zawsze wykonywany jest z profili aluminiowych LG-77, które są wypełnione specjalną pianką bezfreonową poliuretanową. Brama jest odporna na działania mechaniczne i na wchłanianie zbędnego ciepła. Bramy garażowe posiadają szczotki, które powodują cichą i płynną pracę płaszcza, a zamontowane aluminiowe prowadnice zapewniają długoletnią gwarancje pracy i uniemożliwiają wyrwania. W wielu garażach często spotykane są nierówności podłoża, ale w tego typu bramach jest wmontowana specjalna uszczelka dolna, która zapewnia doprecyzowane przyleganie do posadzki. Stosowanie dodatkowego zabezpieczenia jest zbędne, ponieważ płaszcz bramy połączony jest z rurą nawojową, która pełni rolę blokady, w przypadku jej podniesienia po zamknięciu. Oczywiście również brama garażowa jest uruchamiana przełącznikiem znajdującym się wewnątrz, dzięki napędowi elektrycznemu. Dodatkiem jaki można jeszcze zamontować jest wyłącznik na klucz lub zdalnie sterowanie oraz bariera optyelektroniczna, która wspomaga działanie podczas wyładowań atmosferycznych i innych zjawisk pogodowych. Bramy wykonywane są w różnych kolorach z palety RAL oraz w kolorach drewnopodobnych. Można również zamontować w bramie profile z przeszkleniem, co zapewni lepsze oświetlenie wewnątrz.

wyp_panel wyp_segment

UWAGA! Kolory, struktury prezentowane na stronie internetowej należy traktować wyłącznie poglądowo.

 

ral

Możliwe wykonanie w innym kolorze z palety RAL

poszycie_wzoryposzycia_2

Poszycia dostępne w bogatej kolorystyce z Palety Kolorów RAL oraz oklein drewnopodobnych.

Bramy dwuskrzydłowe rozwierne produkowane są w następujących rozmiarach:

Zakres dostępnych wymiarów szerokości S w mm Zakres dostępnych wymiarów wysokości H w mm
Bramy nieocieplane od 2000 do 5000 od 2000 do 4000
Bramy ocieplane od 2000 do 4400 od 2000 do 3200

 

UWAGA!!! Z uwagi na ograniczenia wynikające z przepisów o ruchu drogowym jeden z wymiarów (wysokość lub szerokość) nie może przekraczać 3000 mm.

 

Opcje wyposażenia dodatkowego bram garażowych rozwiernych:

 • Brama z asymetrycznym podziałem skrzydeł
 • Skrzydło lewe otwierane jako pierwsze
 • Drzwi osobowe, wykonanie standardowe (900mm x 2000mm)
 • Drzwi osobowe, wykonanie specjalne
 • Przeszklenie
 • Przygotowanie bramy do późniejszego docieplenia skrzydła (6 kg na m2, maks. 60 kg)
 • Przetłoczenie wentylacyjne w poszyciu skrzydła – tylko wersja nieocieplana (przetłoczenia do 0,04 m2)
 • Kratka wentylacyjna (dotyczy wersji z dociepleniem skrzydła)
 • Dodatkowy zamek – standardowy
 • Dodatkowy zamek – atestowany
 • Wewnętrzne poszycie skrzydła bramy z blachy (dotyczy bram ocieplanych)
 • Unifikacja wyglądu bramy
 • Malowane ramki przeszkleń/kratki wentylacyjnej – kolor z palety RAL
 • Malowana/okuta ościeżnica bramy